Ana Sayfa Hidrojenli Su Nedir? Hidrojenli Suyu Nerelerde Kullanabiliriz?

Hidrojenli Suyu Nerelerde Kullanabiliriz?

Yazar

Tarih

Kategori

Hidrojenli suyu nerelerde kullanabiliriz?

Hidrojenli su ile içme suyu arasında tat, koku ve renk anlamında herhangi bir fark yoktur. Dolayısıyla içme suyunun yerini doldurabilir. Hidrojenli suyun içme suyundan tek farkı hidrojen ile zenginleştirilerek antioksidan özelliği kazanmış olmasıdır.

Su yapısı gereği bir antioksidan değildir ancak bir çözücü olarak vücudumuzun temel ihtiyaçlarından biridir. Hidrojen iyonunun vücut üzerindeki olumlu etkileri çok daha eskiye dayansa da suyun antioksidan olarak görev yapabilmesi için, hidrojen iyonları eklenmesi fikri ilk defa 1966 yılında Japonya’da ortaya çıkmıştır.

Yapılan klinik testler ile hidrojen iyonu eklenmiş suyun oksidasyonu engellediği ve güçlü bir antioksidan gibi davrandığı kanıtlanmıştır.

Diğer antioksidanlardan çok daha küçük molekül kütlesine sahip olduğu için, hidrojen, hücre çekirdeklerine nüfuz edebilir ve DNA’mızı serbest radikallerin saldırılarından korur.

Hidrojen aynı zamanda kan-beyin bariyerini geçebilen birkaç antioksidandan biridir, bu yüzden bir beyin antioksidanı olarak görülmektedir.

Dahası; hidrojen, suyu iyonize ederek yeniden gruplanır ve normal sudan (12 ila 14 molekül) çok daha fazla hücreye ulaşabilen altıgen su (altı molekül) haline gelir.

Hidrojen ile zenginleştirilmiş su, diğer güçlü antioksidanların aksine kalorisizdir ve kan şekeri üzerinde herhangi bir etkiye yol açmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenen Yazılar

Son yorumlar