Hidrojenli Su

Yazar

Tarih

Kategori

Su, yaşamın temel yapı taşlarından biri. Gezegenimizin en belirgin yaşam kaynağı ve vücudumuzun temel gereksinimlerinden biri. Peki, yüzyıllardır içtiğimiz suyun daha faydalı bir hale getirilebileceği hiç aklınıza geldi mi?

Suyun yeni ve daha faydalı formu; hidrojen ile zenginleştirilmiş su ile tanışın.

Hidrojenli su nedir?

Hidrojenli su, içinde çözünmüş halde hidrojen iyonu bulunduran sudur. Hidrojen iyonu, yüksek antioksidan etkiye sahiptir ve vücudumuzda bulunan zararlı serbest radikalleri nötralize eder.

Hidrojenli su, temelinde hidrojen atomları ile zenginleştirilmiş içme suyudur. İçerdiği hidrojenler tat, koku ve renk anlamında herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Su ile vücuda alınan hidrojen atomları antioksidan görevi görerek sağlığımızı olumlu anlamda etkiler.

Hidrojenli su ne işe yarar?
Hidrojenli su, vücudumuzda bulunan serbest radikallerin nötralize edilmesi, reflü ve enflamasyonun giderilmesi, kas yorgunluğunun azaltılması ve rejenerasyonun sağlanması, hücre yenilenmesi gibi birçok olumlu etkiye sahiptir.

Hidrojenli su; içinde bulunan ekstra hidrojen iyonunun küçük yapısı sayesinde kan-beyin bariyerini, hücre zarını, mitokondriyi ve hatta hücre çekirdeğini geçebilir. Bu sayede vücudumuzda kapsamlı bir antioksidan yüklemesi sağlayabilir.

Hidrojenli suyun bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Hidrojenli su nasıl kullanılır?

Hidrojenli su ile normal su arasında tat, koku ve renk açısından herhangi bir fark bulunmaz. Hidrojenli suyu hayatımıza adapte etmek son derece kolaydır. Gün içinde tüketilen suyun yerine hidrojenli su tüketilmesi yeterlidir.

Hidrojen çok küçük atom yapısına sahip olduğu için hava alan bir kap içinde hidrojen atomları hızlıca dağılarak havaya karışır ve su zenginleştirilmiş formülünü kaybeder. Dolayısıyla hidrojenli suyun üretildikten sonra 30 dakika içinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Hidrojenli su nasıl elde edilir?

Hidrojen ile zenginleştirilmiş su elde etmek için, farklı metotlar kullanılır. Bu yöntemlerin başında elektroliz teknolojisi gelmektedir. Özel titanyum plakalardan oluşan elektrotlar kullanılarak elektroliz işlemi gerçekleştirilir. Açığa çıkan hidrojen atomları içme suyuna infüze edilerek suyun hidrojen ile zenginleştirilmesi sağlanır.

SON SÖZ

Yapılan araştırmalar yeterli kapsama henüz ulaşmamış olsa bile, denek grupları arasında gözlemlenen olumlu etkiler hidrojenli suyun sağlığımız üzerindeki olumlu etkisinin potansiyelini ortaya koyuyor.

Düşük üretim maliyeti ve normal sudan tat, koku ve renk bakımından farksız olması ile günlük kullanıma kolayca dahil edebileceğimiz hidrojenli su, günümüzdeki süper gıdalar gibi, geleceğin ‘süper suyu’ olabilecek potansiyele sahip gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenen Yazılar

Son yorumlar